Yahya Kaptan Mahallesi Akasyalar Caddesi No.1 (Ferruh Duygu spor tesisleri yanı) Yahyakaptan/İzmit/Kocaeli
Yahya Kaptan’dan İtalya’ya Stajyer Gönderdik
Anasayfa - Yahya Kaptan’dan İtalya’ya Stajyer Gönderdik
Yahya Kaptan’dan İtalya’ya Stajyer Gönderdik 08 Ağustos 2023 14:50

Yahya Kaptan’dan İtalya’ya Stajyer Gönderdik

 Kocaeli Sanayi Odası proje okullarından biri olan Başöğretmen MTAL (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) Bilişim bölümü 12.sınıf öğrencileri Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyonu 2022-Vet-66973/964451 numaralı  "Avrupa’da stajyer, İstihdamda Kalifiye, Yaşamda Uluslararası Olmak İstiyorum." isimli proje kapsamında İtalya Avezzano’da bir ay robotik kodlama alanında staj faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

 

Projeyi hazırlayarak öğrencilere refakat eden Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ayfer İLBAY: "Öğrenciler robotik kodlamada kullanılan devre elemanları ile haberleşme kazanımlarını elde etmişlerdir. Staj faaliyetini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz Europass Belgesi ve staj belgelerinin yanında işletmelerin memnuniyetini gösteren referans belgelerini de alarak CV’lerini zenginleştirdiler. İsweb işletmesinde staj gören öğrencimiz ile İsweb işletmesinin stajdan sonra çalışmaya devam etmek istemesi bizi ayrıca gururlandırdı." açıklamasında bulundu.

 

Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ömer Taha Okumuş,  Yasin Özden, Emirhan Özkul, Ebru Gamze Okumuş, Alperen DEDE ile öğretmenleri Ayfer İLBAY’ın ve okul müdürü Ergin Aktop staj sürecince öğrencilere refakat ettiler.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR