Yahya Kaptan Mahallesi Akasyalar Caddesi No.1 (Ferruh Duygu spor tesisleri yanı) Yahyakaptan/İzmit/Kocaeli
Yahya Kaptan TYY Temsilciler Kurulu toplandı
Anasayfa - Yahya Kaptan TYY Temsilciler Kurulu toplandı
Yahya Kaptan TYY Temsilciler Kurulu toplandı 07 Temmuz 2021 11:02

Yahya Kaptan TYY Temsilciler Kurulu toplandı

Yahya Kaptan Toplu Yapı Alanı Temsilciler Kurulu dün akşam toplanarak yeni dönem bütçesini görüştü.

Yahya Kaptan Toplu Yapı Temsilciler Kurulu 1 Temmuz 2021 - 30 Haziran 2022 dönemini görüşmek üzere 12 Temmuz 2021 günü saat:20.30'da TYY binasında bir araya geldi.

Divan Başkanlığını Fahrettin Duran Katip üyeliğini Kubilay Közmez'in yaptığı bütçe toplantısı Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimize saygı duruşu ile başlandı.

Bütçe sunuşunu TYY Yönetim Kurulu adına Başkan Ahmet Yavuz yaptı. Yavuz bütçe sunuşunda 1, 4 ve 8 Bölgelerin uzun süredir ödemeleri gereken katkı paylarını yatırmayarak yönetimi sıkıntıya sokma çabaladıklarını, ancak açılan icra takipleri sonucu bu bölgelerde oturan kat maliklerinin zarara uğradıklarını 20 bin TL ana paranın icra inkar tazminatı ve yasal faizleri ile 80 bin TL'ye çıktığını bu bedelin icra dairesine ilgili bölgenin yatırdığını, bunun sonrasında bugüne kadar ödemedikleri katılım paylarının ana para tutarı olarak 240.000 TL'nin TYY hesabına 1-4 ve 8.Bölge yönetimleri tarafından faizleri hariç yatırıldığı, bu paranın Ziraat Bankasında açılan hesapta TYY yönetimi tarafından bloke edildiği bilgisini verdi.

Yavuz 'Amacımız kat maliklerinden bu bölgelerin tahsil etmelerine rağmen TYY hesabına yatırmadıkları bedeller için kat maliklerinin daha fazla zarara uğramamaları için İcra takibi yapmadıklarını ancak diğer kat maliklerinin haklarını korumak adına ödenmemesi halinde Ağustos ayı başında icra takibi başlatacaklarının altını çizdi.

Bütçe rakamları hakkında bilgi veren Yavuz;

Geçtiğimiz yıl 222 bin TL olan genel bütçenin bu yıl 14 bin TL artışla 236 bin TL'ye çıkarıldığını Bölgelerden (1-4-8 bölgeler) tahsil edilne 240 bin TL'nin bu bütçeyi karşıladığını ancak yönetim olarak bu bölgelerle ilgili devam eden hukuki davaların sonuçlanana kadar bu parayı Temsilciler Kurulunun uygun görmesi halinde bloke (Faizli hesapta) olarak tutmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Temsilciler Kurulu üyelerinin oy birliği ile 240 bin TL'nin bankada vadeli hesapta tutulmaya devam edilmesi yönünde karar alınması ile Genel bütçe kalemleri tek tek oylandı toplantıya katılan üyelerin tamamının oy birliği ile (1-4 ve 8 Bölge Yönetim ve Denetim Kurulu Başkanları toplantıya katılmadı) yeni dönem bütçesi kabul edildi.

Bütçenin kabulünün ardından Yönetim kurulu tarafından KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GEREĞİ aylık düzenlenen borç listelerinin sadece bölge yönetim kurullarına toplu olarak verileceği, blok kapılarına asılan listelerin bundan böyle düzenlenmeyeceği, TYY web sitesinde de borç sorgulamanın şimdilik kaldırıldığını belrterek, İlgili kişilerin sadece kendi dairelerine ait borçlarını görebileceği bir şifreli yazılım için çalışıldığını, bu yazılım tamamlanana kadar borç sorgulama bölümünün hizmet dışına alınacağı belirtildi.

 KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU GEREĞİ telefon ile aidat borç sorgulaması yapılmayacak olup, Kat maliklerimizin kişisel bilgilerini Toplu Yapı yönetiminde güncellemeleri ve kişisel borçlarını sorgulamak için arayacakları telefon numaralarını yazılı olarak bildirmeleri halinde bu bilgilere ulaşmalarının sağlanacağının bilinmesi gerekmektedir. Dairelerini kiralayan kat maliklerimizin kiracı bilgileri yönetimlerimizde olmadığından kiracılarımıza bu bilgiler asla verilmeyecek, ilgili daire sahibinin yazılı izni olması halinde bu bilgilerin paylaşılmasına izin verdikleri kişilere bilgi verilecektir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR